5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Blog

Specifikace a vlastnosti různých typů lineárních pohonů

03.04.2023 Máša Rettigová Blog
Specifikace a vlastnosti různých typů lineárních pohonů

Lineární pohony jsou základním prvkem mnoha strojů a průmyslových aplikací. Existuje mnoho různých typů lineárních pohonů, které se liší svými vlastnostmi a specifikacemi. V tomto článku se budeme věnovat popisu různých typů lineárních pohonů a jejich klíčových vlastností.

Elektromagnetické lineární pohony

Elektromagnetické lineární pohony jsou nejčastějšími typy lineárních pohonů využívaných v průmyslových aplikacích. Tyto pohony pracují na základě elektromagnetického pole, které generuje pohyblivý magnet. Elektromagnetické pohony jsou vynikající volbou pro aplikace, které vyžadují vysokou rychlost a přesnost.

Jednou z hlavních výhod elektromagnetických lineárních pohonů je jejich vysoká rychlost. Tyto pohony mohou dosahovat velkých rychlostí s přesností v řádu mikrometrů. Další výhodou je schopnost pracovat s vysokým zatížením. Tyto pohony jsou také velmi spolehlivé a vyžadují minimum údržby.

Hydraulické lineární pohony

Hydraulické lineární pohony jsou založeny na principu hydraulického tlaku. Tyto pohony jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují vysoký výkon a zatížení. Hydraulické pohony jsou vynikající volbou pro těžké průmyslové aplikace, jako jsou například tiskařské stroje, zemědělské stroje a další.

Jednou z hlavních výhod hydraulických lineárních pohonů je jejich schopnost pracovat s velkým zatížením. Tyto pohony mohou vyvinout velkou sílu a rychlost a jsou schopné pohybovat se s velkým zatížením. Další výhodou je jejich schopnost pracovat v těžkých podmínkách, jako jsou extrémní teploty, vibrace a podobně.

Pneumatické lineární pohony

Pneumatické lineární pohony jsou založeny na principu pneumatického tlaku. Tyto pohony jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují rychlý a přesný pohyb. Pneumatické pohony jsou vynikající volbou pro aplikace v automobilovém průmyslu, dopravních systémech, výrobních linkách a další.

Jednou z hlavních výhod pneumatických lineárních pohonů je jejich vysoká rychlost. Tyto pohony jsou schopny dosáhnout velkých rychlostí a jsou velmi přesné. Další výhodou je nízká hmotnost a malé rozměry. Tyto pohony jsou také velmi spolehlivé a vyžadují minimum údržby.

Další typy lineárních pohonů

Existuje také mnoho dalších typů lineárních pohonů, jako jsou například elektro-pneumatické pohony, elektro-hydraulické pohony, piezoelektrické pohony a další. Každý typ lineárního pohonu má své vlastní specifikace a vlastnosti.

Elektro-pneumatické a elektro-hydraulické pohony jsou kombinací elektromagnetických, pneumatických nebo hydraulických pohonů a jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují vysoký výkon a přesnost.

Piezoelektrické pohony jsou založeny na principu piezoelektrického jevu, kdy se deformuje materiál v reakci na elektrické pole. Tyto pohony jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují velmi přesný pohyb.

Závěr

Různé typy lineárních pohonů mají své vlastní specifikace a vlastnosti. Volba správného typu lineárního pohonu závisí na specifických požadavcích aplikace, jako jsou rychlost, zrychlení, zatížení, přesnost a další. Elektromagnetické pohony jsou nejčastější volbou pro aplikace, které vyžadují vysokou rychlost a přesnost, zatímco hydraulické pohony jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují vysoký výkon a zatížení. Pneumatické pohony jsou vynikající volbou pro aplikace, které vyžadují rychlý a přesný pohyb.


 

Líbil se Vám tento článek?
Lineární aktuátor Lineární aktuátor Jak najít trubku ve zdi Jak najít trubku ve zdi

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

VELMI NÍZKÉ CENY

DOPRAVA ZDARMA
​NAD 3000 KČ

(neplatí pro nadrozměrné zásilky)

VÝHODNÉ BALÍČKY

​​

ZÁRUKA NA VŠE
24 MĚSÍCŮ

2111 VÝDEJNÍCH MÍST

(ZÁSILKOVNA)

VLASTNÍ SKLAD V ČR

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení