5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Tipy a rady

Recenze chytrých sportovních hodinek GT168

11.01.2021

Recenze chytrých sportovních hodinek GT168

Testovali jsme Chytré sportovní hodinky GT168 a tady jsou naše zkušenosti. 

Hodinky mají poměrně velký displej, s jasnými barvami, dobře čitelný. Přecházení mezi jednotlivými obrazovkami je ale těžké, často až na druhý pokus. Bohužel chybí čeština. Příjemné je, že z jakéhokoliv menu se lze zpět do základního zobrazení času dostat stiskem funkčního tlačítka. Nabíječka formou klipu je dost nezvyklá a nepříjemná. Je potřeba docela usilovně mířit na kontakty.

Potěší možnost nechat displej svítit až jednu minutu. Zajímavá je i přítomnost mikrofonu a reproduktoru a tím pádem možnost vyřídit telefonát přímo z hodinek.

Provedení

Použité materiály jsou oproti jiným modelům, jako třeba T55 či DTX, na první pohled méně kvalitní a jedná se v podstatě o 100% plast (vyjma kovové přezky). Přihlédneme-li ale k extrémně nízké ceně hodinek, tak lze říci, že kvalita provedení je zcela odpovídající, spíše bychom dokonci i řekli, že mírně pozitivně překvapí.

Displej

Chytré hodinky GT168 mají poměrně velký 1,54" a dobře čitelný displej. Displej ovšem není celý dotykový, a má na sobě pouze jedno funkční dotykové tlačítko, pomocí kterého se hodinky ovládají. Ovládání hodinek je tedy méně komfortní, než u modelů s klasickým dotykovým displejem, nicméně dá se na něj poměrně rychle zvyknout.

Funkce

Senzor naklonění funguje velmi spolehlivě, a příjemným vylepšením je možnost, nastavení časového rozvrhu, během kterého bude aktivní. 

Velmi šikovnou funkcí je možnost aktivace fotoparátu v aplikaci FitPro přímo z hodinek, čímž skvěle odbouráte potřebu samospouště na mobilu.

Výhody:

  • Možnost rozsvícení displeje pohybem ruky
  • Velký displej
  • Slušná nabídka různých ciferníků
  • Možnost nastavit délku svícení displeje až na 1 minutu
  • Hovor lze z hodinek nejen vytočit, ale i uskutečnit (mají mikrofon a reproduktor).

Nevýhody:

  • Aplikace v mobilu je sice dostupná v češtině, ale jedná se o strojový překlad, a pro ty kdo alespoň trošku umí anglicky, je určitě lepší nechat aplikaci v angličtině.
  • Levné materiály
  • Absence bezdrátového dobíjení

Chytré hodinky

Chytré hodinky slouží k zaznamenávání pohybových aktivit, jako je počet kroků, tep, krevní tlak. Údaje se uchovávají ve vnitřní paměti a po připojení k mobilnímu telefonu se v příslušné aplikaci, kde je uložena Vaše tělesná váha, výška, věk a pohlaví se provedou příslušné výpočty (jako množství spálených kalorií, nebo ušlá vzdálenost) a provede se celkové zhodnocení Vašich aktivit. 

Navíc umí často monitorovat i délku a kvalitu spánku. To vše na základě senzoru na zadní části hodinek, který musí těsně přiléhat k povrchu ruky. 

Hodinky většinou také umožňují jednoduchou notifikaci příchozích telefonních hovorů a sms zpráv, jakož i zpráv ze sociálních sítí. Většinou upozorní vibrací na ruce a zobrazením základních údajů (volající číslo, text zprávy) přímo na displeji. Lepší modely umí zobrazit i jméno podle telefonního seznamu uloženého v mobilu. Navíc mají i vestavěný mikrofon a reproduktor a hovor lze tak odbavit přímo z hodinek. Vrcholné modely mají v sobě i místo na vlastní SIM kartu a fungují tak jako nezávislý samostatný telefon. 

Většinou mívají dostatečnou vodotěsnost, aby umožňovaly sportovat a nevadí jim tak pot na ruce. Nicméně nejsou vhodné ke koupání ani sprchování. 

Fitness náramky v porovnání s chytrými hodinkami jsou menší, lehčí, mají tím pádem i menší displej, většinou kratší výdrž, ale především mívají i méně funkcí. 

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

VELMI NÍZKÉ CENY

DOPRAVA ZDARMA
​NAD 3000 KČ

(neplatí pro nadrozměrné zásilky)

VÝHODNÉ BALÍČKY

​​

ZÁRUKA NA VŠE
24 MĚSÍCŮ

2111 VÝDEJNÍCH MÍST

(ZÁSILKOVNA)

VLASTNÍ SKLAD V ČR

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení