5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Blog

Nejčastější dotazy k aplikaci Mobilšpion

Baterie v telefonu se rychle vybíjí

Aplikace MobilŠpion v principu zatěžuje baterii mobilního telefonu velmi málo. Jediné funkce, které baterii telefonu mohou výrazně zatěžovat jsou časté audio nahrávky okolí a sledování GPS lokace.

Nechcete-li, aby se nahraný MobilŠpion na výdrži baterie v cílovém telefonu výrazně projevoval, doporučujeme omezit využívání výše zmíněných funkcí. Zejména nastavení intervalu pro sledování GPS lokace minimálně na 60 minut.

Druhou možností, je změnit nastavení sledování polohy na pouze „Síť“. Získaná poloha je sice pouze orientační, ale vliv na baterii telefonu je pak minimální.

Problém se sledováním lokace

Aplikace zobrazuje pouze údaje, které získá z telefonu. Jsou 3 možnosti, které mohou nastat:

Aplikace získá údaj z GPS přijímače v telefonu
Situace může nastat pouze ve chvíli, kdy má telefon povolenou GPS funkci. V tomto případě bude získaná lokace velmi přesná.
Aplikace nezíská údaj z GPS přijímače v telefonu
Situace nastane zejména ve chvíli, kdy je v telefonu GPS funkce zakázána. Aplikace v tomto případě získá alespoň přibližnou polohu podle BTS buňky mobilního operátora, ke které je telefon připojen. Přesnost závisí na hustotě BTS buněk v okolí cílového telefonu.
Aplikace nezíská žádný údaj z telefonu
Situace nastane ve chvíli, kdy je telefon například vypnutý, nebo je v letovém režimu. Ve výjimečných případech může aplikace zamrznout, a začne odesílat data až po restartování telefonu.

Žádná poloha se nezobrazuje

Pro to, aby se poloha mohla zobrazovat, musí být nějaká forma zjišťování polohy v cílovém telefonu povolena. Je-li zakázáno jak zjišťování polohy dle GPS, tak zjišťování polohy ze sítě, nebude žádná lokace na server odesílána.

Špatná slyšitelnost hovoru

Jedna strana hovoru je slyšet dobře, zatímco druhá špatně popř. není slyšet vůbec

Problém je způsoben tím, že každý typ telefonu přistupuje k nahrávání hovorů jiným způsobem. V principu existují 2 hlavní možnosti:

Telefon umožňuje nahrávání přímo z hovoru (pak budou obě strany hovoru slyšet dobře)
Telefon neumožňuje nahrávání přímo z hovoru (pak bývá hovor zaznamenáván prostřednictvím mikrofonu na cílovém telefonu, a strana hovořící na druhé straně pak může být špatně slyšitelná, popř. ji není možné slyšet vůbec)

Existuje více různých nastavení zdroje nahrávání, kdy každé může fungovat na jiném telefonu.

Aplikace se po nainstalování pokusí zvolit nejvhodnější zdroj automaticky. Pokud však výsledek není ideální, je možné zkusit přenastavit zdroj manuálně v nastavení:

 

Nelze přehrát nahraný hovor

Nelze přehrát nahraný hovor

Nahrávku je nejprve nutné stáhnout do počítače. Z důvodu vysoké komprese nahrávek, je použit formát .amr. Pro jejich přehrání je tedy nutné použít přehrávač, podporující tento formát.

Nejvyužívanější variantou je intuitivní program AMR player, který je zdarma ke stažení.
Nejnovější verze Windows Media Player si s formátem také poradí.

 

 

Přeškrtnuté záložky v menu

Záložky jsou přeškrtnuté z důvodu expirování vaší licence. Objednat prodloužení licence je možné v menu v sekci „LICENČNÍ INFORMACE“.

Jsou-li přeškrtnuté jenom určité položky, znamená to, že přeškrtnuté funkce nejsou aktivní pro vaši licenci. V případě zájmu o upgradování licence kontaktujte dodavatele.

Neodesílají se data na server

Problémy s odesíláním dat na server mohou být způsobeny mnoha různými vlivy. Jednotlivé příčiny zde přiblížíme, počínaje těmi nejčastějšími.

PROČ SE DATA  NENAHRÁVAJÍ NA SERVER
1. Cílový telefon není připojen k internetu

  • telefon je vypnutý
  • telefon má přečerpaný datový limit
  • telefon nemá signál

Řešení: Vyčkejte, až se telefon znovu zapne, dostane zpět na signál, popř. počkejte až se datový limit v novém měsíci obnoví, nebo až se telefon připojí k WiFi.

2. Aplikace byla z telefonu odstraněna

  • na telefonu byl proveden tovární reset
  • aplikace byla odstraněna uživatelem

Řešení: Aplikaci znovu nainstalujte do cílového telefonu. 

3. Aplikace byla v telefonu zablokována

  • aplikace mohla být zablokována antivirem
  • aplikace mohla být zablokována aplikací na hlídání zejména datového provozu či šetření baterie

Hlídací aplikace skenují mobil, a zjišťují zda nějaké jiné aplikace příliš nezatěžují telefon (zejména co se týče datového provozu a spotřeby baterie). Vyhodnotí-li nějakou aplikaci jako velkou zátěž, navrhne uživateli, zda tuto aplikaci chce zavřít.

Řešení: Zkontrolujte nastavení aplikací v cílovém telefonu, které by mohly MobilŠpion blokovat. V hlídacích aplikacích je nutné nastavit, aby aplikaci MobilŠpion ignorovali. Optimální variantou je, udělat toto již při první instalaci. Máte-li na instalaci dostatek času, nechte po nainstalování MobilŠpiona telefon několik hodin (nejlépe celý den) běžet, a vyčkejte, zda nějaká hlídací aplikace nebude MobilŠpion detekovat jako zatěžující. Objeví-li se na telefonu upozornění, vyberte možnost „ignorovovat“, „znovu nenavrhovat“ atd. Tím zajistíte, že aplikace již bude MobilŠpion přehlížet.

 

DATA SE NAHRÁVAJÍ SE ZPOŽDĚNÍM
1. Byl překročen nastavený limit pro upload dat přes 3G, a proto se data nahrávají pouze když se telefon připojí na WiFi.

Řešení: Zvyšte limit nastavený ve vaší administraci v sekci „NASTAVENÍ“.

Na SIM kartě v telefonu byl překročen datový limit

Řešení: Vyčkejte do dalšího měsíce, než se datový limit na kartě obnoví. Do té doby budou data nahrávána na server pouze ve chvíli, kdy bude telefon připojen k internetu přes WiFi. Chcete-li snížit náročnost aplikace na datový provoz změňte nastavení odesílání audio nahrávek na „Na vyžádání“. Následně nebudou na server automaticky odesílány veškeré audio nahrávky, ale budou odesílány pouze ty hovory, u kterých si to prostřednictvím aplikace vyžádáte.

Nahrávání zvuků v okolí telefonu

MobilŠpion je výkonná aplikace pro odposlech mobilu, která jako jediná na trhu umožňuje diskrétní pořizování nahrávek z mikrofonu telefonu, dle přednastaveného časového rozvrhu.

Možné problémy

Nahrávání dle časového rozvrhu je pro telefon náročnou operací, a proto pokud takovouto operaci provádí aplikace běžící na pozadí telefonu, mohou některé telefony takovéto operace automaticky ukončovat.

Proč aplikace běží na pozadí

Aby byl chod aplikace diskrétní, musí aplikace běžet na pozadí, jinak bude zobrazovat nejrůznější notifikace, které by aplikaci velmi pravděpodobně prozradily.

Řešení

MobilŠpion umožňuje inteligentní přepínání aplikace z pozadí do popředí, kterým je možné výše zmíněný problém řešit na drtivé většině telefonů. Nastavení provedete v sekci NASTAVENÍ – APLIKACE V POPŘEDÍ.

Zde uvidíte 3 možnosti

Vždy po zhasnutí obrazovky
Aplikace se vždy po zhasnutí obrazovky přepne do popředí.
Nikdy
Aplikace bude běžet pouze v pozadí telefonu
Inteligentní režim
Aplikace se přepíná do popředí pouze při splnění dvou podmínek zároveň
a) je zhasnutá obrazovka
b) je naplánováné nahrávání okolí

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

VELMI NÍZKÉ CENY

DOPRAVA ZDARMA
​NAD 3000 KČ

(neplatí pro nadrozměrné zásilky)

VÝHODNÉ BALÍČKY

​​

ZÁRUKA NA VŠE
24 MĚSÍCŮ

2111 VÝDEJNÍCH MÍST

(ZÁSILKOVNA)

VLASTNÍ SKLAD V ČR

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení