5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Blog

Jak zabezpečit mobil proti odposlechu

Jak zabezpečit mobil proti odposlechu

Mobilní telefon používáme každý den. Sdělujeme do něj citlivá data. Je v naší přítomnosti když se bavíme o důvěrných záležitostech a zkrátka se již stal naší součástí. Málo kdo si ale uvědomuje, že mobilní telefon je dobrý sluha ale zároveň může být i zlý pán.

Mobilní telefon je v současné době největší bezpečnostní riziko většiny obyvatel a zvláště těch, kteří zastávají vysoké funkce a vědí o informacích které mohou mít pro někoho jiného hodnotu.

Hrozby související s použitím mobilního telefonu

HROZBA: Odposlech okolí telefonu ve vaší kanceláři
Se spoluprácí mobilního operátora, či za použití GSM interceptoru je možné skrytě aktivovat mikrofon na telefonu a poslouchat tak skrze něj jeho okolí. Mluvíte ve vaší kanceláři o důvěrných věcech? Mohli by tyto informace někoho zajímat? Pokud ano, pak je na místě začít vaše informace chránit.

OBRANA: Inteligentní detektor se šumovým generátorem GSM-safe III
Použitím speciálního stojnáku na mobil GSM-safe III spolehlivě ochráníte vaši kancelář, před odposlechem skrz mobilní telefon, aniž byste jakkoliv museli snížit váš komfort.

GSM-safe III je vybaven inteligentním detektorem signálu v kombinaci se šumovým generátorem. GSM-safe III se automaticky aktivuje po odložení mobilního telefonu a při detekci libovolného bezdrátového signálu vás upozorní signalizační diodou, podle které okamžitě poznáte o jaký typ signálu se jedná. Ve chvíli kdy zařízení zaznamená možný hlasový přenos, tak se automaticky spustí šumový generátor, který naprosto znemožní.

 

HROZBA: Odposlech skrz mobilní telefon během jednání mimo kancelář

OBRANA: Inteligentní přenosný detektor se šumovým generátorem GSM-box II
Plní naprosto stejnou funkci jako GSM-safe III. Navíc je však toto zařízení přenositelné a můžete ho tak mít kdykoliv u sebe. GSM-box II má rozměry trošku širší kreditní karty a můžete ho tak nosit připevněný na telefonu, či v peněžence.

HROZBA: Sledování mobilní komunikace
Ze zákona jsou veškeré hovory i SMS zprávy uchovávány operátorem po dobu 6 měsíců. Během této doby se tak může kdokoliv s oprávněním či správnými kontakty k vašim důvěrným datům dostat. Kromě toho může vaši mobilní komunikaci sledovat i libovolná soukromá osoba za použití GSM interceptoru či odposlechové aplikace. Útočník tak může velice snadno poslouchat vaše telefonní hovory, sledovat SMS, polohu telefonu a veškerou další komunikaci.

OBRANA: Šifrování mobilní komunikace
Jedinou spolehlivou ochranou komunikace prováděné přes mobilní telefon je její šifrování. Pro šifrování komunikace je možné použít speciální aplikace, šifrovací čipy, či speciální šifrovací telefony. Různá šifrovací řešení nabízí šifrované volání, šifrované SMS či šifrovaný přenos souborů.

GSM interceptor (tzv. Agáta)

Zařízení používané nejen státním ale i soukromým sektorem, které simuluje BTS a umožňuje útočníkovi určit polohu, odposlouchávat hovory a odposlouchávat okolí všech mobilních telefonů v okolí až několik kilometrů kolem zařízení.

Odposlechový software

Speciální aplikace, která je velmi cenově dostupná a umožňuje zcela ovládnout sledovaný telefon. Odposlechová aplikace je uvnitř telefonu zcela nedekovatelná a umožňuje poslouchat veškeré hovory, sledovat SMS, GPS lokaci telefonu, odposlouchávat okolí telefonu a mnoho dalších funkcí.

Odposlouchávání mobilním operátorem

Ze zákona jsou veškeré hovory i SMS zprávy uchovávány operátorem po dobu 6 měsíců. Během této doby se tak může kdokoliv s oprávněním či správnými kontakty k vašim důvěrným datům dostat. Mimo to je operátor schopen odposlouchávat okolí vašeho telefonu i ve chvíli, kdy netelefonuje. Nepomůže vám ani vypnutí mobilního telefonu či dokonce (u některých mobilů) vyndání baterie, protože telefony jsou vybaveny malou, tajnou záložnou baterií.

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

VELMI NÍZKÉ CENY

DOPRAVA ZDARMA
​NAD 3000 KČ

(neplatí pro nadrozměrné zásilky)

VÝHODNÉ BALÍČKY

​​

ZÁRUKA NA VŠE
24 MĚSÍCŮ

2111 VÝDEJNÍCH MÍST

(ZÁSILKOVNA)

VLASTNÍ SKLAD V ČR

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení