5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Tipy a rady

Jak bezpečně používat e-mail

Váš e-mail může být bránou pro bezohledné lidi, kteří se vám pokusí ublížit nebo poškodit váš počítač. Zde je to, co potřebujete vědět, abyste zůstal v bezpečí.

Viry trojské koně a další malware

Malware jsou počítačové programy, které jsou vytvořeny tak, aby poškozovaly počítač, ukradly soukromé informace nebo umožnily ostatním dálkově řídit počítač své oběti. Proto je důležité chránit vaše zařízení před těmito hrozbami. Níže uvádíme nejdůležitější metody, které vám pomohou chránit před hackery:​

  • Antivirové programy jsou zásadní obranou proti malwaru. Pokud v počítači nemáte antivirový program, měli byste jej okamžitě stáhnout. Doporučujeme Avast nebo AVG, které poskytují zdarma základní verzi pro domácí použití.
  • Přílohy e-mailů jsou běžným způsobem, jak infikovat počítač malwarem. Ujistěte se, že znáte odesílatele před stahováním příloh - za žádných okolností nesmí stahovat přílohy od cizích osob. Praktická poznámka: i když znáte odesílatele, některé typy příloh by se neměly stahovat. Soubory s příponou .exe, .com nebo .msi jsou počítačové programy, které mohou obsahovat škodlivý software, a to i v případě, že o něm odesílatel neví.
  • Služba Windows Update je služba automatické aktualizace pro operační systém Windows. Použití této služby je nezbytné k zachování ochrany před nově zjištěnými bezpečnostními hrozbami, které mohou umožnit provoz škodlivého softwaru na počítači.


Omezené soukromí

E-maily mohou být předmětem neoprávněného sledování, takže nepředpokládejte, že vaše e-maily jsou soukromé. Nikdy nepoužívejte e-maily k odesílání důvěrných informací, jako jsou údaje o bankovním účtu, čísla kreditních karet nebo hesla.


E-mailové podvody

Můžete obdržet e-mail od neznámého, který tvrdí, že jste získali hlavní cenu, nebo, že brzy obdržíte velkou částku. Vše, co potřebujete, je sdělit vaše osobní údaje nebo číslo bankovního účtu, abyste mohli pokračovat ... Jedná se o typické podvody - nenechte se oklamat, v důsledku toho můžete ztratit spoustu peněz. Nezapomeňte, že pokud něco zní příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně to bude podvod.

Phishing
Phishing

Phishing

Phishing je metoda, která se snaží vymámit z lidí důvěrné informace (údaje o bankovním účtu, číslo kreditní karty, heslo pro webové stránky, které používáte atd.). Obvykle se jedná o oficiálně vyhlížející e-mail s tvrzením, že je třeba ověřit nebo aktualizovat přístupová data, například bankovní účet. Obvykle se jedná o pokus vytvořit pocit naléhavosti, například tvrzení, že váš účet bude pozastaven, pokud nebudete dodržovat pokyny uvedené v těchto pokynech do 48 hodin. E-mail obsahuje odkaz na falešný web, který slouží ke sběru osobních údajů.

Banky a jiné renomované instituce nikdy neposílají takové e-maily, takže musíte být velmi opatrní, pokud obdržíte zprávu tohoto typu. Neklikejte na odkazy a nezveřejňujte své osobní údaje. Pokud si nejste jisti, obraťte se na organizaci, která vám údajně poslala zprávu a dejte jí vědět.


Spam

Nežádoucí komerční zprávy nebo nevyžádaná pošta se mohou stát skutečným obtěžováním, pokud vaše e-mailová adresa padne do rukou spamera. Nejdůležitější věc, kterou musíte udělat při řešení spamu, je zprávy ignorovat. Nevěřte různým obchodním nabídkám, které vám budou zaslány bez svolení.

VELMI NÍZKÉ CENY

DOPRAVA ZDARMA
​NAD 3000 KČ

(neplatí pro nadrozměrné zásilky)

VÝHODNÉ BALÍČKY

​​

ZÁRUKA NA VŠE
24 MĚSÍCŮ

2111 VÝDEJNÍCH MÍST

(ZÁSILKOVNA)

VLASTNÍ SKLAD V ČR

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení