5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@maximin.cz       Doprava a platba       Kontakt       Blog

IP vs. AHD kamery

IP Kamery

(běžně označované jako síťové kamery nebo megapixelové kamery) jsou vybaveny síťovými moduly, díky kterým jsou schopny vysílat digitální signál pomocí síťové infrastruktury. Umožňuje možnost přenosu obrazu při mnohem vyšším rozlišení a kvalitě.

IP kamery jsou připojeny k lokální síti pomocí jediného ethernetového kabelu nebo v závislosti na modelu pomocí vestavěného modulu WiFi. Mají jedinečnou IP adresu, což umožňuje vzdálený přístup a flexibilitu pro ukládání záznamů. Jeho znalosti jsou nezbytné pro navázání spojení a také pro zobrazení zaznamenaného obrazu.

Hlavní přednosti IP kamer jsou jistě pohled v reálném čase, vysoké rozlišení a kvalita obrazu - takže uživatel může zachytit i ty nejmenší detaily a digitální optický zoom umožňující záznam bez ztráty jasu. Výsledkem je větší hloubková identifikace a větší přesnost, díky čemuž je fotoaparát schopen automaticky analyzovat a automaticky odesílat výstrahy a výstrahy.

Nejběžnější rozsah IP kamer je od 1,3 MP (1280 x 1024) do 5,0 MP (2592 x 1944) a někteří výrobci nabízejí až 20 megapixelů. Stojí za to zmínit, že čím vyšší je rozlišení, tím více paměti a šířky pásma bude vyžadováno. Spolu s parametry kamery výrazně roste i jejich cena.

V posledních letech došlo k prudkému nárůstu zájmu o tento typ monitoringu, který byl mimo jiné způsoben neustálým technologickým rozvojem; díky rozšíření nabídky klesly ceny IP kamer.

Výhody používání IP kamer

 • Vyšší rozlišení obrazu než v případě tradiční analogových kamer
 • Přenos napájecí energie, obraz videa a dat pomocí jediného ethernetového kabelu
 • Zobrazení v reálném čase
 • Schopnost fungovat nezávisle
 • Síťové zařízení, které nevyžaduje rekordér DVR

Nevýhody IP kamer

 • Problémy s konfigurací
 • Zpoždění v přenosu signálu
 • Vyžadují značnou šířku pásma sítě
 • Obvykle dražší ve srovnání s tradičními analogovými kamerami

Pełna gama kamer IP

AHD Kamery

Monitorování AHD je založeno na struktuře identické s populárním analogovým CCTV monitorovacím systémem. Systém umožňuje přenos obrazu ve vysokém rozlišení HD a FullHD až 500 metrů pomocí koaxiálního kabelu. Díky tomu se výrazně zkrátí doba přenosu, sníží náklady a složitost bezpečnostního systému ve srovnání s IP kamerami - a přenosová vzdálenost je až pětkrát vyšší. Rozlišení analogových HD systémů dosahuje až 1080p.

Systém je jednou z alternativ současných analogových systémů. Nevyžaduje změnu struktury kabelu, jako je tomu v případě řešení IP nebo HD-SDI. Kamerové systémy AHD se snadněji instalují a udržují než tradiční analogová řešení. Vyžadují však síťová zařízení a dostatek znalostí v oblasti IT řešení.

Důležitým faktorem je také skutečnost, že technologie HD je přístupnější. Vzhledem k rostoucí poptávce po kamerách s vyšším rozlišením drasticky poklesly tržní ceny kamer AHD - téměř na úroveň analogových kamer. Jsou levnější o téměř polovinu ve srovnání s IP řešeními.

Výhody AHD kamer

 • Snadná montáž
 • Prakticky žádné zpoždění v přenosu
 • Schopnost přenášet na větší vzdálenosti
 • Levnější než IP řešení

Nevýhody AHD kamer

 • Nízké rozlišení
 • Vyžadují záznamové zařízení

Kompletna oferta kamer analogowych HD (kamery AHD)

AHD technologie je v porovnání s IP kamerami spolehlivější a nezpůsobuje žádné zpoždění. Obě technologie pracují v rozlišeních 720p a 1080p a zpracovávaný obraz je ostrý a podrobný (zejména v případě rozlišení 1080p Full HD).

V technologii IP jsou zpoždění spojená s provozem sítě velmi častá, zejména v situacích, kdy není určena výhradně pro monitorování. Na druhou stranu, pokud chceme náhledy v reálném čase a chceme zaregistrovat několik vzdálených míst na jednom rekordéru (např. obecný dohled nad několika lokalitami), monitorování IP kamerami splní tyto požadavky díky schopnosti pracovat prostřednictvím široké sítě. Musíme však počítat se zpožděním obrazu až v rámci minut.

Rychlost doručení
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
98 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.maximin.cz
28 hodnocení